БІЛОКУРАКИНСЬКИЙ ПОРТАЛ

Інформаційно-розважальний сайт
селища Білокуракине Луганської області


» » » ПРО БЛАГОУСТРІЙ, ЗОНИ ВІДПОЧИНКУ ТА НЕДОУКІВ ПРИ ВЛАДІ В БІЛОКУРАКИНЕ

Білокуракинський анекдот

Газета "Білокуракинський портал" (формат PDF)

(для завантаження газети натисність на посилання і зачекайте 40-50 секунд)

19.05.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №1    26.05.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №2
02.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №3    09.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №4
16.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №5    23.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №6
30.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №7    07.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №8
14.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №9    21.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №10
28.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №11    04.08.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №12
11.08.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №13    18.08.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №14
25.08.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №15    01.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №16
08.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №17    15.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №18
22.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №19    29.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №20


Перейти на повний архів газети "Життя Білокуракинщини" >>

Перейти на повний архів газети "Білокуракинський портал" >>


Інформація до новини
  • Переглядів: 1 019
  • Автор: bkportal
  • Дата: 14-08-2017, 16:26
14-08-2017, 16:26

ПРО БЛАГОУСТРІЙ, ЗОНИ ВІДПОЧИНКУ ТА НЕДОУКІВ ПРИ ВЛАДІ В БІЛОКУРАКИНЕ

Категорія: Публікації / Статті

Кажуть, що зараз на Азові (в Бердянську та сусідніх територіях) ходить якась інфекція, скоріше за все кишкова паличка. Багато людей, хто приїхав відпочивати, захворіли і замість відпочинку проводять свій час в місцевих лікарнях, де вже не вистачає місць, щоб прийняти всіх хворих. Хтось, звичайно, в лікарню не звертається та лікується самостійно. Симптоми хвороби - підвищена температура тіла, лихоманка, пронос, блювота... У дорослих це проходить за 2-3 дні, але у дітей такий стан може тривати набагато довше. Тому про відпочинок на морі годі й думати...
Багато хто з білокуракинців поїхали відпочивати саме на Азовське море і тому дехто вже знайомий з цією ситуацією. Але дехто ще тільки збирається туди їхати. Благо, автобуси постійно їздять в цьому напрямку.
Тому, як альтернатива такому сумнівному відпочинку - це, все ж таки, відпочинок на своїх місцевих водоймищах, ставках та річках. На жаль, в місцевої білокуракинської влади не вистачило розуму (чи бажання) зробити в селищі нормальні зони відпочинку – ні на річці Білій в центрі Білокуракине, ні на водосховищі «Наливне» на околиці селища, ні на якихось ставках району, більшість яких є «прихватизовані» місцевими олігархами та злодюжками в законі.
Пляж на річці Білій в цьому році зробили таким, що там вже особливо не відпочинеш. Хоч і завезли туди кілька лафетів піску, саму ж річку так і не почистили – береги та дно майже повністю заросли бур’янами та водоростями, особливо берег з боку вулиці Підгірної. Навпаки, бульдозерами згорнули пісок в річку, по суті просто присипавши бур’яни, які через деякий час знову проросли і майже повністю вкрили дно та узбережжя. Саме ж дно річки біля пляжу піднялось і тепер там взагалі не можна нормально плавати, тому що глибина сягає дорослій людині ледь-ледь по груди, при цьому по пузі, якщо намагатися все ж таки пливти, будуть лоскотати водорості, якими щедро вкрите все дно річки. Тому на пляжі р. Білої іноді якщо і відпочивають, то лише діти молодшого шкільного віку, що плескаються в радіусі 10-12 метрів від дерев’яного місточка, з якого вони і плигають у воду. Дорослим при цьому залишається лише за ними спостерігати та пектися на пекучому сонці, але аж ніяк не купатись (хіба що тільки підмиватись).
До речі, час від часу на пляжі річки Білої з’являються компанії молодих людей на підпитку, які також весело проводять там свій час, вживаючи алкогольні напої та курячи «травку». Тому іноді на дні річки навпроти пляжу можна знайти різні речі – мобільні телефони, недопалки, скляні та пластикові пляшки або просто бите скло. Тому будьте пильними і обережними, коли занурюєтесь у воду – можна поранитись.
Не набагато краща ситуація і на водосховищі «Наливне». «Плотина», як в народі називають водосховище, також перетворилась на величезну калюжу, яка майже на половину заросла бур’янами, очеретом та водоростями. Площа водяного дзеркала водосховища – близько 100 га, але в реальності – набагато менша, бо вкрита рослинністю. Колись облагороджений пляж також звузився до 12-15 метрів завширшки, і коли там багато людей, всі плещуться (особливо діти) на невеличкому «п’ятачку» води 15х15 метрів. Хоча від пляжу вглиб водосховища йде широка полоса відносного мілководдя метрів на 200, яке було зроблено спеціально для відпочивальників, і там глибина зараз сягає 1,50 м -1,80 м. За останні два роки рівень води на водосховищі трохи піднявся – близько на півметра, бо попередній користувач - орендар Буринда – спеціально спускав воду, щоб можна було зручніше виловлювати рибу. Крім того, і в минулому 2016 році, і в нинішньому 2017 році навесні та початку літа йшли рясні дощі, які також посприяли наповненню водосховища водою. Але зараз рівень води знову почав зменшуватись – як по причині високої температури, так і із-за того, що воду постійно качають насосною станцією для перекачування в Дитячний став та зрошування полів. Кількість риби у водосховищі різко зменшилась – про це говорять рибалки, зменшилась і кількість раків. Якщо у минулому році раків ловили всі, кому не лінь, цілими мішками, то зараз, щоб спіймати раків, потрібно їх ще пошукати. Раки – очищують воду, поїдаючи всю загиблу рибу та інших померлих мешканців водосховища, і є дуже корисними для екологічного балансу. Зараз же часто-густо можна бачити, як діти, а іноді і дорослі, виловлюють ще одних мешканців водосховища – мідій. Це молюски, які також живуть в наших водоймах та річках і основна їхня корисна функція – це очищення (фільтрація) води. Фактично мідії містять в собі ледь не всю таблицю Мєндєлєєва хімічних елементів, бо пропускають через себе воду, яка не завжди є чистою. Особливо у водосховищі «Наливне», навколо якого знаходяться сільськогосподарські поля, де щедро використовуються різні гербіциди та мінеральні добрива, які, як не важко здогадатись, дощами та ґрунтовими водами змиваються в низину – заплаву річки Білої та саме водосховище. І якщо неправильно приготувати мідії, то всі ці шкідливі речовини потраплятимуть у шлунок тих, хто їх споживає. Тим більше, що самого м’яса, яке є делікатесом, в них дуже-дуже мало і щоб наїстися ними, треба знищити не один десяток мідій. Іноді діти, плаваючи на водосховищі, просто так виловлюють мідій та розкривають їх, тим самим просто вбиваючи. А потім викидають, не розуміючи наслідків своїх розваг. Тому що дорослі не пояснили їм, не навчили, що так робити не можна…
На водосховищі «Наливне» місцева влада додумалась зробити благоустрій лише тим, що на західному узбережжі – там, де пляж – поблизу дерев та кущів встановила через кожні 10-15 метрів столи та лавочки. Але ж як?! Ціною вирубаних дерев, від яких залишись лише пеньки. Тепер там завжди збираються люди для того, щоб відпочивати «культурно», за столами та лавками. І цей відпочинок зводиться в основному до одного – «побухати» та «нагидити», залишивши після себе купи сміття та непотребу.
Пісок на пляж водосховища в цьому році взагалі не завозився, зараз його там стає все менше, він частково змивається у воду, частково його розкидають діти, роздуває вітер, він заростає бур’яном. Майданчик, який спеціально робився для гри у пляжний волейбол, майже повністю заріс травою. Людям ніде грати не те що у волейбол, а навіть просто полежати на піску та позасмагати. Та і сам пісок вже загиджений різним сміттям, недопалками, папірцями, презервативами, битим склом, залишками продуктів та недоїдками, що залишають після свого відпочинку люди. Багато такого сміття і в навколишньому очереті. І хоча біля пляжу стоять закріплені мішки для сміття, все одно не всі його туди кидають. Та і вивозиться те сміття в мішках, як видно, дуже рідко (по великим святам, мабуть). Можливо, тому частина відпочивальників надають перевагу відпочинку не на пляжі чи прилеглих кущах на столиках та лавах, а на зовсім іншому боці водосховища - на плитах чи поблизу труб та насосної станції. Там, до речі, завдяки таким відпочиваючим, теж сміття не менше. І звідти його ніхто не прибирає, воно з кожним роком там лише накопичується.
Білокуракинській громаді, на балансі якої і знаходиться водосховище «Наливне», варто було б повчитися благоустрою зон відпочинку поблизу водних об’єктів, наприклад, в іншому сусідньому районі – Новопсковському. Білокуракинці, які були в Новопскові на міському пляжі річки Айдар, знають, що територія там набагато краще упорядкована, ніж у нас на пляжі р.Білої чи на водосховищі. Там дійсно є широкий пляж, пісок, лави, місця для переодягання, поруч зручний торгівельний заклад, де можна придбати прохолоджуючи напої, морозиво, чай, кава, солодощі та ін. За територією постійно наглядають, прибирають, наводять порядок. Дно річки Айдар також набагато чистіше порівняно з нашою річкою Білою.
Так само набагато більш краще благоустрій проведено і в центральному парку Старобільська та на міському пляжі того ж таки Айдару. Сам парк в Старобільську нині визнаний одним із кращих в усій Луганській області, чого не можна сказати про наш центральний парк в Білокуракине, де навіть дерев залишилось не так вже й багато, не кажучи вже про клумби з квітами чи алейки. Єдиний фонтан в нашому парку взагалі язик не повертається назвати фонтаном, і ніхто вже навіть не пам’ятає, коли він працював. Новий фонтан біля храму царствених страстотерпців в центрі Білокуракине теж не було помічено, щоб працював у цьому році. Мабуть, для власника храму пана Михайлика це занадто дороге задоволення - витрачати воду та електрику на роботу фонтану…
Синоптики обіцяють, що скоро спека спаде, літо мине. Але проблеми із благоустроєм та нормальним відпочинком у білокуракинців залишаться і надалі. І кожного року повторюється одне і теж – галас про благоустрій, агітація та заклики щодо наведення порядку на вулицях селища Білокуракине, в зонах відпочинку, нагородження найліпших прибиральників, друк та вихваляння в районній газеті «Життя Білокуракинщини» кращих керівників підприємств та організацій, що доклали своїх зусиль до благоустрою, нагородження навіть деяких прибиральників на день селища, але нічого путнього для благоустрою як не робилось, так і не робиться, крім, хіба що збирання руками в мішки працівниками «Комунсервісу» сміття по деяких центральних вулицях Білокуракиного та скошування трави газонокосарками.
Добре тим, в кого є гроші і хто може собі дозволити відпочивати десь за кордоном – в Туреччині, Греції, Кіпрі, Болгарії чи десь-інде, подалі від дому. Бо навіть в Крим нині не кожен може собі дозволити поїхати на відпочинок, тим більше, після захоплення його москалями та наводнення кацапами. Та і за три роки москальської окупації Крим не став кращим, як були там проблеми з інфраструктурою, з водою та чистотою, так і залишились. І відпочинок там при гірших умовах іноді дорожче, ніж в сусідніх Туреччині чи Болгарії.
Але ніякий закордон не замінить рідні простори, наші українські землі. Бо для нас найкращий відпочинок – в наших природних та кліматичних умовах, до яких ми звикли і не маємо потреби пристосовуватись. І ніхто не зможе зробити нашу землю і території для відпочинку більш кращими та упорядкованими, ніж ми самі. На жаль, влада цього не розуміє, або, скоріше за все, не хоче розуміти, бо дбає лише про власний гаманець, інтереси та відпочинок.
Кажуть, що голова Білокуракинської РДА Іванюченко за сезон вже цього року примудрився як мінімум чотири рази відпочити на різних курортах України, причому, не за власний кошт, а завдяки путівкам від держави. Є в нього така можливість і привілей як у керівника району і головного держслужбовця. Не так давно у відпустку майнув і селищний мер, голова Білокуракинської громади пан Сірик. На пляжах району він теж помічений не був, мабуть, так само відпочиває і гріє своє пузяко на курортах поза межами району…
І наплювати їм на благоустрій в Білокуракине, на якісь там пляжі та сміття на вулицях селища і в зонах відпочинку! Бо так було завжди і так воно буде й далі… Бо всі вже до цього звикли – жити в лайні та смітті, зі старою владою недоуків, хабарників та казнокрадів…

Глас Народу
Шановний відвідувач, Ви зашли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 3 дней со дня публикации.

Архів новин

Февраль 2019 (21)
Январь 2019 (22)
Декабрь 2018 (47)
Ноябрь 2018 (68)
Октябрь 2018 (45)
Сентябрь 2018 (23)
^