БІЛОКУРАКИНСЬКИЙ ПОРТАЛ

Інформаційно-розважальний сайт
селища Білокуракине Луганської області


Газета "Білокуракинський портал" (формат PDF)

(для завантаження газети натисність на посилання і зачекайте 40-50 секунд)

19.05.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №1    26.05.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №2
02.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №3    09.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №4
16.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №5    23.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №6
30.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №7    07.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №8
14.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №9    21.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №10
28.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №11    04.08.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №12
11.08.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №13    18.08.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №14
25.08.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №15    01.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №16
08.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №17    15.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №18
22.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №19    29.09.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №20


Перейти на повний архів газети "Життя Білокуракинщини" >>

Перейти на повний архів газети "Білокуракинський портал" >>


Назад Вперед
Інформація до новини
 • Переглядів: 20
 • Автор: bkportal
 • Дата: Вчера, 23:43
Вчера, 23:43

БЛОКУЮТЬ САЙТИ. А СМИСЛ?

Категорія: Публікації / Статті

До речі, 18 травня заблокували ще два сайти адміна "Білокуракинського порталу"! Але ті, хто їх заблокували, не подумали про наслідки для самих себе. Буквально через 30 хвилин такі самі сайти з'явились вже за іншими адресами, а вже за пару днів вони будуть зареєстровані і запросто знаходитись будь-якими пошуковими сервісами і продовжуватимуть працювати і надалі... Бо блокування сайтів - це абсолютно безглузда річ, і мені навіть жаль тих, хто вірить в те, що в Інтернеті можна заблокувати якусь інформацію чи доступ до сайтів. Це абсолютна маячня, яка немає жодного сенсу. Легше просто відключити населення від самого Інтернету (або електрики), аніж відключити користувачів від можливості отримувати інформацію в Інтернеті. Бо сайти, якщо вони взагалі комусь цікаві, можуть запросто копіюватись, клонуватись і розмножуватись (!!!). Бо, як казала одна моя знайома, дурне діло - не хитре! І жоден суд не допоможе! А сайт - це як гідра! Відрубали руки-ноги-голову, а через якийсь час на їх місці з'являються нові руки-ноги-голова! І продовжує сайт жити далі, і спокійно виконувати свою роботу...

Глас Народу, смт Білокуракине
Інформація до новини
 • Переглядів: 19
 • Автор: bkportal
 • Дата: Вчера, 21:00
Вчера, 21:00

ПРОСТО ЦІКАВО…

Категорія: Публікації / Статті

В спільноті газети «Життя Білокуракинщини» на Facebook вже вкотре з’явилось оголошення про те, що вони шукають співробітника… При цьому не вказано ні номера телефону, ні якихось вимог до працівника, ні розмір зарплати… Фактично ніякої конкретної інформації.
Цікаво, поки в редакції будуть шукати співробітників? І яких саме? Прибиральниць чи кореспондентів? А може професійних журналістів та авторів-дописувачів, яких так бракує в редакції? А може чергового бухгалтера чи верстальника? А може дизайнера, маркетолога чи менеджера з реклами? А може, краще знайти одну людину, яка знає і професійно може виконувати обов'язки відео-оператора, фотографа, відео-монтажера, репортера, дизайнера, верстальника, літературного редактора, менеджера з реклами та маркетолога, знає програми Photoshop, InDesign, VegasPro, знає, як створювати веб-сайти, газети, журнали, книги, їхні друковані та цифрові варіанти?.. І багато чого іншого...
А може вже краще відразу знайти головного редактора, який на 100% не піде у декретну відпустку? Які взагалі вимоги до співробітника? І яку зарплату пропонують такому співробітнику та умови праці? І з ким треба домовлятись про працевлаштування - із директором Чорнухою А.В. чи відразу із паном Іванюченком С.І.? Куди і кому телефонувати чи прийти відразу з хабарем?
Інформація до новини
 • Переглядів: 198
 • Автор: bkportal
 • Дата: 4-04-2019, 02:01
4-04-2019, 02:01

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ВИБОРІВ В БІЛОКУРАКИНСЬКОМУ РАЙОНІ, ПЛАНИ КРЕМЛЯ АБО ПРЕЗИДЕНТСЬКЕ ШОУ ТРИВАЄ

Категорія: Публікації / Статті

Порошенко і Зеленський31 березня 2019 року в Україні відбулися чергові президентські вибори. Для їх проведення на території Білокуракинського району було утворено 30 виборчих дільниць. Відповідно до чинного законодавства відділом ведення Державного реєстру виборців було виготовлено та передано в строк усім дільничним виборчим комісіям уточнені списки виборців. Згідно них на території району в день голосування значилось 15235 виборців (в тому числі виборці з числа внутрішньо переміщених осіб, які виявили бажання голосувати на території Білокуракинщини). За даними Центральної виборчої комісії 31 березня своє виборче право реалізували 9620 жителів Білокуракинського району, що становить 63% від занесених в списки виборців. Серед кандидатів в Президенти України до п’ятірки лідерів в Білокуракинському районі увійшли:
1. Юрій Бойко - 40%;
2. Володимир Зеленський - 22%; 
3. Олег Ляшко - 10%;
4. Юлія Тимошенко - 9%;
5. Петро Порошенко - 7%.
А тепер порівняйте ці результати із опитуванням на сайті Білокуракинський портал:
1. Юрій Бойко - 25%;
2. Володимир Зеленський - 16,4%;
3. Руслан Кошулинський - 10,7%;
4. Анатолій Гриценко - 9,8%;
5. Юлія Тимошенко - 9,4%;
6. Петро Порошенко - 7,2%.
7. Олег Ляшко - 3,3%.
Результати голосування по Луганській області виглядають так:
1. Юрій Бойко – 43,9%;
2. Володимир Зеленський – 25,5%;
3. Олександр Вілкул – 9,2%;
4. Петро Порошенко – 6,6%;
5. Юлія Тимошенко – 4,9%;
6. Олег Ляшко – 3,2%;
7. Ігор Смешко – 2,0%.
Як видно, жителі Білокуракинщини (як, до речі, і всієї Луганської області) продовжують вірити кремлівським посіпакам і місцевим лугандонам при владі, які всіляко підтримували свого кандидата Юрія Бойка. Колишній регіонал Ю.Бойко набирає більшість голосів. Хоча, знаючи, як проходять вибори в Білокуракинському районі, не важко здогадатись, що були певні маніпуляції і "сприяння" місцевої влади, які і допомогли лугандону Ю.Бойку набрати більшість голосів. До речі, результати голосування на Білокуракинському порталі за Бойка теж показують його найвищий рейтинг, хоча відсоток набагато нижчий.
Щодо інших кандидатів - то їхні результати були цілком прогнозовані. Якщо порівнювати результати опитування на сайті Білокуракинський портал і на самих виборах, то друге місце Зеленського підтверджується, хоча і дещо з іншими відсотками. А от третє місце Олега Ляшка по району в 10% - це показник того, що за Ляшка, скоріше за все, проголосували ті, в кого немає доступу до якісного Інтернету - тобто, сільські жителі або малозабезпечені люди. І результат на сайті за Ляшка в 3,3% це підтверджує. Тобто, ті, хто має можливість отримувати більше інформації з Інтернету і, відповідно, дізнатись більше про те, хто такий насправді Олег Ляшко і кому він служить, навряд чи будуть за нього голосувати. Але старі люди, які довіряють брехливій агітації та газеткам, легко піддаються на маніпуляції і агітації, запросто голосують за Ляшка.
Результати Юлії Тимошенко в 9% та Петра Порошенка в 7% на голосуванні по району - майже співпали з результатами опитування на сайті Білокуракинський портал. А значить, що виборці цих двох кандидатів цілком свідомо за них проголосували (або їм просто заплатили гроші за голосування, що більш вірогідніше). Але, як видно, ці результати голосування дуже не влаштовують виборчі штаби обох кандидатів, бо вони явно гірше від того, що ними очікувалось. Тим більше, що кошти на агітацію цих двох кандидатів (а також за Юрія Бойка) були витрачені найбільші.
Кандидат Анатолій Гриценко, який за результатами опитування на сайті "Білокуракинський портал" навіть дещо випередив і Юлію Тимошенко, і Петра Порошенка, в реальності якимось чином їм поступився, що дещо дивує, бо агітація за Гриценка на Білокуракинщині теж була досить потужна і його дійсно багато хто підтримував. Але, мабуть, недопрацювали так, "як треба", члени комісії та спостерігачі.
За результатами всеукраїнського голосування в другий тур президентських виборів вийшли Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Хоча по результатам Білокуракинського району перші два кандидата - Юрій Бойко та Володимир Зеленський. Скромні результати голосування в Білокуракинському районі діючого президента Петра Порошенка в 7% говорять про те, наскільки наш народ довіряє нинішній владі. І чи може взагалі наш район розвиватися, якщо ні народ не довіряє владі, ні влада не робить нічого суттєво корисного, щоб покращити життя людей в Білокуракинському районі. Причому, саме місцева влада на чолі із головою райдержадміністрації, який є фактично представником президента в районі, за всі 5 років нічого путнього в районі не зробила, а скоріше, навпаки, створила такі умови, що людям приходиться або залишати район, або просто волочити злиденне існування, кожного дня елементарно намагаючись вижити і не подохнути, як собака. Якщо хтось ще якось крутиться і щось заробляє - то це або ті, хто своєчасно присмоктався до бюджетного корита і отримує чималу зарплату, залишаючись підлабузником і прислужником місцевих князьків, або якісь підприємці-торгаші та фермери, в яких є і земля, і техніка, щоб її обробляти. Всі інші, хто має хоч якусь можливість - тікають з району і з селища Білокуракине в пошуках кращого життя і нормальних заробітків.

Інформація до новини
 • Переглядів: 173
 • Автор: bkportal
 • Дата: 3-04-2019, 01:10
3-04-2019, 01:10

ЯК ТРЕБА «ПРАВИЛЬНО» ГОЛОСУВАТИ АБО ЩО РОБИТИ ДАЛІ БУДЕМО?

Категорія: Публікації / Статті

Порошенко на своєму місці - на смітнику. Фото 2019 року. Білокуракинський порталЗавершився 1-й тур виборів Президента України. По Білокуракинському району вибори в цілому пройшли без особливих подій, якщо не зважати на деякі порушення, без яких не обходяться жодні вибори в Білокуракинському районі і до яких вже всі звикли, і тому ніхто особливо не звертає на них уваги. Так воно завжди було, є і ще буде, мабуть, не один раз.
Я перерахую деякі види порушень, які найчастіше використовуються на виборчих дільницях в Білокуракинському районі і в селищі Білокуракине.
- Виборець фотографує бюлетень після того, як поставив галочку напроти «потрібного» кандидата, що є грубим порушенням. Це вказує на те, що виборець підтверджує свій вибір і, можливо, отримує за це грошову винагороду. Хоча іноді це можуть бути звичайні селфі з бюлетенем молодих недосвідчених виборців, які просто вирішили похизуватись своєю недолугістю і безграмотністю.
- Присутність за однією адресою кільканадцяти людей з різними прізвищами, які мають право голосу. Це вказує на те, що перед виборами (іноді за 3-4 місяці до виборів) по деяким адресам були зареєстровані немісцеві жителі, які, відповідно, були включені до списку виборців, і за яких можливо було зробити вкидання бюлетенів із позначкою напроти необхідного кандидата. Ті, хто приписує або дозволяє приписувати таких «квартирантів», звичайно, отримують за це якусь винагороду.
- Новий, але досить ефективний спосіб голосування, це коли виборець перед тим, як прийти на дільницю і проголосувати, отримує від деяких людей вже готовий бланк із позначкою напроти необхідного кандидата. Але йде на дільницю, приховавши цей бланк десь в своєму одязі. Потім, як і всі, отримує від членів ДВК чистий бланк для голосування, йде в кабінку, робить вигляд, що ставить позначку, але насправді просто ховає чистий бланк в одязі. Потім виходить із кабінки, тримаючи в руках бланк, що йому дали перед голосуванням із позначкою проти необхідного кандидата і кидає його в урну для голосування. Із «чистою» совістю виходить із дільниці, йде знову до людей, що  його вже чекають (десь неподалік від дільниці), віддає їм чистий бланк, а вони йому віддають гроші (наприклад, 1000 грн.). Все! Робота зроблена! І так само відбувається із наступним виборцем, який теж голосує бланком із позначкою, а потім повертає їм чистий бланк. Якщо цього ніхто не побачить і не зафіксує, то довести якісь порушення практично неможливо! Звісно,  є спеціально складені списки таких «продажних» виборців, які легко погоджуються «співпрацювати» за певну суму грошей.
Інформація до новини
 • Переглядів: 143
 • Автор: bkportal
 • Дата: 2-04-2019, 13:54
2-04-2019, 13:54

УВАГА! НЕ ПОЗБАВЛЯЙТЕ СЕБЕ ПРАВА ГОЛОСУ!

Категорія: Публікації / Статті

Не втрачай свій голос на виборахІнформація для тих, хто не зміг проголосувати в 1-турі виборів Президента із-за відсутності в списках виборців.
Для початку перевірте свою присутність в списках на сайті Державного реєстру виборців: https://www.drv.gov.ua/
Переходите за посиланням спочатку на сайт, потім натискаєте кнопку «Кабінет виборця» (праворуч вгорі) - розділ "Перевірка включення". Заводите свої справжні дані і потім натискаєте «Перевірити вказані дані». Через деякий час вам на електронну пошту (email) прийде повідомлення із кодом, який теж треба буде ввести на сайті. Потім, після обробітку ваших даних, ви побачите свою наявність або відсутність в списку виборців.
Це все працює онлайн! Вам навіть не треба нікуди йти!
Перевіряти свою наявність в списку виборців необхідно в разі, якщо ви нещодавно:
- Змінювали прізвище, ім’я, по-батькові;
- Змінювали зареєстроване місце проживання (прописку);
- Досягли повноліття і будете голосувати вперше.
Особливо це стосується молодих людей, студентів, дівчат, які нещодавно вийшли заміж і змінили прізвище, або адресу проживання.
Також можна перевірити наявність себе в списку виборців безпосередньо за вашим зареєстрованим місцем проживання у відділі ведення Державного реєстру виборців.
Зокрема, в Білокуракине за адресою: пл. Т.Шевченка, 6, (будівля райдержадміністрації), тел. (06462)-2-19-85.
Також перевірте свої дані в іменному запрошенні на вибори. Воно повинно бути доставлено Вам дільничною виборчою комісією не пізніш як за 10 днів до дня голосування (не пізніш як за 3 дні до дати повторного голосування). Якщо вам не принесли такого запрошення, то, скоріше за все, вас або взагалі немає в списку виборців, або вам принесли таке запрошення за іншою адресою.
Інформація до новини
 • Переглядів: 155
 • Автор: bkportal
 • Дата: 1-04-2019, 22:29
1-04-2019, 22:29

ПАМ’ЯТКА ЧИНОВНИКА

Категорія: Публікації / Статті

Пам’ятай! Ти – служиш народу! Не держава платить тобі зарплату, а платники податків! Не держава платить пенсії, а платники податків! 
Всім бюджетникам – поліції, освітянам, медикам та ін. зарплату платить не держава, а платники податків! 
ЗАПАМ’ЯТАЙ ЦЕ!!! 
У Президента, урядовців, депутатів, чиновників всіх рівнів не повинно бути власного бізнесу, вони отримують зарплату із бюджету, який формується із тих коштів, що сплачують платники податків! 
Це важливо всім пам’ятати! Бо саме ті люди, які працюють і створюють різні матеріальні блага, надають послуги і сплачують податки в бюджет держави і є основним джерелом доходів держави, за рахунок яких живуть всі чиновники. 
Виключна роль держави і, відповідно, всіх чиновників – це прозорий перерозподіл всіх коштів, що сплачують в бюджет платники податків. За кожне рішення, кожне витрачання бюджетних коштів чиновник має звітувати і нести повну відповідальність. 
В кабінеті чиновника мають висіти не портрети президентів чи міністрів, а карта держави із зазначенням кількості людей, які живуть в кожному регіоні і населеному пункті. Бо саме ці люди годують тебе, чиновника, який має служити цим людям і працювати на цю державу! 

Глас Народу
Інформація до новини
 • Переглядів: 143
 • Автор: bkportal
 • Дата: 1-04-2019, 13:31
1-04-2019, 13:31

ВИБОРИ-2019. ПРО ЦЕ НЕ ВСІ ЗНАЮТЬ...

Категорія: Публікації / Статті

Не всі знають, що під час виборчої кампанії в Україні була активно задіяна технологія прямого і непрямого підкупу виборців. Схема докупівлі кількох відсотків голосів може спрацювати непомітно – через мережі депутатів-мажоритарників і представників органів місцевого самоврядування. Так, напередодні виборів правоохоронці відкрили кримінальні справи щодо підкупу голосів виборців, які стосуються чотирьох кандидатів у президенти. Як повідомив керівник МВС Арсен Аваков, поліція отримала повідомлення про підкуп на користь кандидатів в Президенти Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Сергія Тарути та Анатолія Гриценка. Також в Одеській області ліквідована мережа підкупу виборців на користь кандидата на пост президента Юлії Тимошенко. Відбулася спроба підкупу кандидата в Президенти ЮРІЯ Тимошенка. Кандидату ЮРІЮ Тимошенко пропонували 5 млн. гривень (180 тис. доларів) за зняття своєї кандидатури, замовником цього є народний депутат від ВО «Батьківщина» Валерій Дубіль. 
На виборах Президента України були зафіксовані спроби втручання російських спецслужб у виборчий процес. Зокрема, через розгалужену мережу спільнот в соц.мережах (Facebook, Вконтакте, Twitter) розповсюджувалась фейкова (брехлива) інформація про різні масові акції протесту, загострення ситуації на Донбасі і таке ін. Також було заборонено бути спостерігачами на виборах в Україні будь-яких представників з Росії. 
Протягом всієї передвиборчої кампанії (січня-березня 2019 року) СБУ за наказом президента Порошенка вела постійне прослуховування передвиборчих штабів деяких кандидатів в президенти, зокрема, Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка та Володимира Зеленського.
Інформація до новини
 • Переглядів: 162
 • Автор: bkportal
 • Дата: 29-03-2019, 16:37
29-03-2019, 16:37

"ФІРМОВІ" БЕЙДЖИКИ СПОСТЕРІГАЧІВ ВІД КОМАНДИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО - ЦЕ ПОРУШЕННЯ ЧИ НІ?

Категорія: Публікації / Статті

Ось такі "фірмові" бейджики хочуть одягти спостерігачі команди Володимира Зеленського, перебуваючи на виборчих дільницях. Але, як говорять юристи і ті, хто має досвід роботи в виборчих комісіях, такі бейджики з прямою ознакою належності до команди кандидата в президенти є грубим порушенням законодавства про вибори і фактично виглядає як пряма агітація. Якщо це так, то достатньо буде зафіксувати наявність таких "фірмових" бейджиків на спостерігачах від команди Зеленського і просто заборонити їм бути присутніми на дільниці. Це можуть зробити навіть члени комісії своїм спільним рішенням. Таким чином, можна взагалі позбутись спостерігачів від найбільш рейтингового кандидата в президенти, тим самим збільшуючи можливості для фальсифікацій. Крім того, з'явилась інформація про можливе виключення Володимира Зеленського з виборчого бюлетеня (проставлянням штампу з написом "Вибув") із-за багаточисельних порушень з боку передвиборчого штабу Зеленського, в чому явно зацікавлені інші кандидати - Порошенко та Тимошенко, щоб позбутись конкуренції для виходу в другий тур виборів.

Хотілось би почути або побачити офіційні роз'яснення представників виборчих комісій або професійних юристів, які можуть прокоментувати наявність агітаційних бейджиків на спостерігачах команди Володимира Зеленського!

 

Глас Народу


Агітаційні бейджики команди Володимира Зеленського Агітаційні бейджики команди Володимира Зеленського
Інформація до новини
 • Переглядів: 161
 • Автор: bkportal
 • Дата: 27-03-2019, 00:48
27-03-2019, 00:48

НІ ГРОШЕЙ, НІ ДАХУ! - АБО ЯК ПРАЦЮЮТЬ В БІЛОКУРАКИНЕ

Категорія: Публікації / Статті

Білокуракине, 2019 рікПісля чергового вітерця, який кілька днів тому гуляв просторами селища Білокуракине, на деяких будівлях трішки позносило дах. На світлинах - частини даху торгівельного центру "Ранок" (чи хто зна, як він зараз називається). Зараз ці уламки даху валяються поблизу цієї будівлі і, здається, до них нікому немає діла. В минулому 2018 році цей самий дах перекривали підрядники із м. Сіверодонецьк, взявши за цей "капітальний" ремонт чималі гроші. Тобто, все стало новеньким, і дуже якісним. Але чомусь від найменшого вітерця, який дув лише одну ніч, цей дах вщент розлетівся і торгівельний центр знову залишився без покрівлі.
Люди, які там торгують, кажуть, що із-за цього ремонту їм удвічі підняли орендну плату, мовляв, - ми вам робимо новенький дах, а ви тепер маєте сплачувати оренду в подвійному розмірі. І вони сплачують. Звісно, у відповідь вони змушені були підняти ціни на свою продукцію, щоб покрити свої видатки. Тобто, в будь-якому разі всі витрати покриваються кінцевими споживачами - жителями селища. А люди дивуються - чому в Білокуракине такі зависокі ціни, що ростуть ледь не щодня?! В результаті - і даху немає, і ціна оренди тепер удвічі більша і залишається без змін.
Отак у нас робиться все і завжди! І гроші витрачаються, і від виконаної роботи ніякої користі!..

Глас Народу
Інформація до новини
 • Переглядів: 249
 • Автор: bkportal
 • Дата: 25-03-2019, 09:11
25-03-2019, 09:11

ПРО ПОРОШЕНКІВСЬКИХ АГІТАТОРІВ АБО ПАЦЮКИ ЗНОВУ ТІКАЮТЬ З ТОНУЧОГО КОРАБЛЯ

Категорія: Публікації / Статті

Віктор Писаренко агітує за Петра Порошенка в Білокуракине, фото 25.03.2019 року25 березня по вулицям Білокуракине бігали кілька невеличких груп привезених із інших районів Луганської області агітаторів за Петра Порошенка. Це були в основному представники молоді, можливо, студенти, які сумлінно розносили по поштовим скринькам агітаційні порошенківські газети або роздавали їх перехожим на вулицях селища.
Справа в тому, що агітаційні намети Порошенка, які щодня стоять на Центральній вулиці Білокуракине, люди в основному оминають, бо жодна нормальна і адекватна людина в селищі не буде підтримувати і знову голосувати за президента Порошенка (скоро вже колишнього). Агітатор Віктор Писаренко в наметі, який щодня встановлюється на вулиці Центральній, майже завжди нудьгує, бо порошенківські газети, які він намагається роздавати перехожим, якщо хтось і бере, то лише або для використання в туалеті, або для розпалювання пічки. Читати їх навряд чи хтось читає, бо ту брехню, яку там пишуть, і так доводиться чути з продажних порошенківських телеканалів практично щодня. Але людей не одурити, бо вони самі все бачать, знають, розуміють і відчувають на собі справжню правду життя, як при президентові Порошенку стало набагато гірше, ніж було ще якихось 5 років тому. Заробляння на людях і на війні, постійна брехня і лицемірство з боку влади при одночасному зубожінні більшої частини населення - це явно не сприяє покращенню іміджу та позитивному ставленню людей до президента та його представників в регіонах, бо для народу - горе і злидні, а для влади - збагачення і жирування за рахунок народу.
В одному зі своїх недавніх інтерв'ю лідер націоналістів, голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок на запитання журналіста про те, "Що робити з олігархами?", відповів просто: "Мені подобається варіант "розстріляти"!
Назад Вперед

Архів новин

Май 2019 (17)
Апрель 2019 (32)
Март 2019 (27)
Февраль 2019 (31)
Январь 2019 (22)
Декабрь 2018 (47)
^