БІЛОКУРАКИНСЬКИЙ ПОРТАЛ

Інформаційно-розважальний сайт
селища Білокуракине Луганської області


» » » ПРО ПОВІСТКИ, КОНТРАКТНУ СЛУЖБУ, БРЕХНЮ, ПРИСТОСУВАНЦІВ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Білокуракинський анекдот

Газета "Білокуракинський портал" (формат PDF)

(для завантаження газети натисність на посилання і зачекайте 40-50 секунд)

19.05.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №1    26.05.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №2
02.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №3    09.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №4
16.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №5    23.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №6
30.06.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №7    07.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №8
14.07.2018 - Газета "Білокуракинський портал" №9   


Перейти на повний архів газети "Життя Білокуракинщини" >>

Перейти на повний архів газети "Білокуракинський портал" >>


Інформація до новини
  • Переглядів: 719
  • Автор: bkportal
  • Дата: 3-08-2017, 00:36
3-08-2017, 00:36

ПРО ПОВІСТКИ, КОНТРАКТНУ СЛУЖБУ, БРЕХНЮ, ПРИСТОСУВАНЦІВ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Категорія: Публікації / Статті

Кажуть, що жителям Білокуракине знову почали носити повістки у військкомат. Дійсно, 19.07.2017 р. вийшов наказ військового комісара Білокуракинсько-Троїцького об'єднаного районного військового комісаріату Е.В.Кострицького (було опубліковано в газеті Життя Білокуракинщини" №59-60 від 29 липня 2017 р.) "Про призов на строкову військову службу до Національної гвардії України громадян 1997 року народження і старшого віку, які втратили право на відстрочку від призову, у серпні 2017 року". Згідно наказу призову підлягають особи, яким на момент відправлення виповнилося 20 років та старші особи, які не досягли 27 років і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Але, як не дивно, крім осіб призовного віку (20-27 років) повістки про явку до військкомату носять також і чоловікам старшого віку, але не для призову, а для "уточнення даних" та якогось "медогляду".
Як відомо, на даний момент ніякої мобілізації в Україні не оголошено і на службу до Збройних Сил України не мають права нікого мобілізовувати. Але в українській Армії до цих пір є великий дефіцит військових - контрактників, особливо тих, хто дійсно може знаходитись в зоні бойових дій та захищати кордони держави.
Тому в районному військкоматі вживають заходи щодо залучення на контрактну службу нових бажаючих. Та служити в армію, особливо під час війни, ніхто особливо не рветься, навіть за ті 7 тис. грн. на місяць, що обіцяють солдатам-контрактникам. Причому залучають до військової служби за контрактом тим самим методом, що і завжди - брехнею та пустими обіцянками чималенької зарплати, пільгами та привілеями з соціального захисту, навіть після закінчення самої військової служби. А тим, у кого є вища освіта, обіцяють навіть дати офіцерське звання після відповідного додаткового навчання.
Але в більшості випадків ці обіцянки залишаються лише обіцянками. Бо, як відомо, командирів у нас хоч греблю гати, а от по-справжньому воювати, як виявляється, особливо і нікому. В солдати набирають навіть тих, хто часто-густо навіть має проблеми зі здоров’ям або (найчастіше) проблеми із алкогольною залежністю. Але методом обіцянок, а іноді і простого залякування таких людей залучають до лав Збройних Сил України. І дехто дійсно погоджується та укладає контракт на службу в ЗСУ, часто не усвідомлюючи наслідки своїх дій. Дехто ведеться на зарплату в 7-8 тис. грн. на місяць, бо в звичайному житті не може знайти роботи, де платили хоча б половину від цієї суми. А жити ж на щось треба…
Але факт залишається фактом! Методи залучення до ЗСУ військових контрактників у військкоматів залишилися ті ж самі – брехня та пусті обіцянки, підробка документів, залякування та психологічний тиск. Особливо це стосується Білокуракинсько-Троїцького військкомату, де комісаром є Кострицький Е.В. Хоча таке було і раніше – при попередньому комісарі Острогляді В.В., якого, подейкують, вигнали за деякі «недоліки в роботі», а правильніше сказати – за злочинну діяльність та багаточисельні порушення в призові та мобілізації, але який досить чудернацьки уникнув відповідальності і пішов на пенсію. Не пішов воювати в зону АТО, як мав би зробити справжній офіцер, що відправив на війну не один десяток своїх односельців, з якої дехто живим так і не повернувся… Замість цього він спокійно п’є горілку та пивце, відвідує ледь не всі святкові заходи, що проходять в селищі, відпочиває на природі з друзями та насолоджується мирним життям…
Кажуть, що саме Острогляд В.В. доклав певних зусиль, щоб підставити та притягнути до відповідальності свого попередника – комісара Ніколайчука Г.О., після чого він і очолив та почав керувати районним військкоматом. Саме Острогляду це було найвигідніше, бо гроші та всякого роду матеріальна та спонсорська допомога після арешту Ніколайчука почали надходити в кишені Острогляда.
Звісно, і в попереднього, і вже у нинішнього військового комісара є своя «криша», тобто особи, які не тільки страхують на якийсь нештатний випадок, але і дають вказівки, що і як треба робити і з ким треба ділитись.
Як відомо, на початку російсько-української війни, коли Луганщину тільки починали захоплювати банди російських бандитів-найманців та військові регулярної армії, вказівки керівництву військкомату надходили якраз з обласного центру, тобто з уже непідконтрольній українській владі території. Тоді, в першій половині 2014 року, і районна влада, і зокрема керівництво районного військового комісаріату чекали лише приходу російських бойовиків, навіть готувались зустріти їх з розпростертими обіймами, ледь не з хлібом-сіллю. Але потім сталось не так, як гадалось. Здійснитись цим планам завадили загони народної самооборони та місцеві проукраїнські активісти.
Зараз багато чого змінилось з тих пір. В Україні з’явилась більш-менш дієздатна армія, яка спроможна захищати свої кордони від зовнішнього ворога. Але, на жаль, армія та військові не можуть захистити народ і державу від внутрішнього ворога – запроданців та посіпак, яких з часів попередньої влади Януковича аж ніяк не стало менше, особливо в східних областях України, зокрема і в Білокуракинському районі. Керують у нас майже ті ж самі особи, що керували і при владі Партії регіонів. Дехто лише «перефарбувався», змінив свої політичні уподобання з любові до однієї влади на любов до іншої влади та пристосувався до сьогоднішніх реалій.
Вказівка розносити повістки та активно агітувати та залучати нових людей на контрактну службу в ЗСУ надходить «згори». Часто-густо ці вказівки та накази даються усно, без будь-якого документального оформлення. Бо в армії так прийнято – старше за званням чи посадою начальство має право віддавати накази та розпорядження своїм підлеглим, і вони повинні ці накази виконувати. А от відповідальність, як правило, лежить на найменших чинах та командирах.
Та найчастіше відповідальності вдається уникнути, бо тут, як і кругом, «рука руку миє». Над кожним начальником обов’язково є свій начальник, який може «прикрити» і знівелювати будь-які промахи в роботі свого підлеглого.
Якщо вам принесли повістку, а ви при цьому не підлягаєте призову (вам не 20-27 років), і у вас немає жодного бажання йти на військову службу та підписувати контракт, то можете сміливо посилати на ЙУХ тих, хто вам пропонує з’явитись до військкомату для уточнення даних та проходження медогляду. В будь-якому разі не ведіться на пусті обіцянки чи залякування з боку працівників військкомату. Бо потім буде собі дорожче.

Глас Народу
Шановний відвідувач, Ви зашли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 3 дней со дня публикации.
^