БІЛОКУРАКИНСЬКИЙ ПОРТАЛ

Інформаційно-розважальний сайт
селища Білокуракине Луганської області


Информация к новости
 • Просмотров: 59
 • Автор: bkportal
 • Дата: 15-08-2017, 00:45
15-08-2017, 00:45

ЧОМУ В БІЛОКУРАКИНЕ ВАЖКО ЗНАЙТИ ВІДЕО-ОПЕРАТОРІВ?

Категория: Публікації / Статті

Час від часу в білокуракинських спільнотах різних соц.мереж з'являються запитання або прохання про те, хто може здійснити відеозйомку різних заходів, таких як Перший або Останній дзвоник в школі, Новорічні чи Різдвяні свята, випускні вечори, весілля, ювілеї та інше. В селищі Білокуракине є лише кілька людей, які професійно займаються відеозйомкою та фотографуванням. І ці прізвища в Білокуракине всім відомі (не буду їх називати). Але, як правило, ці кілька людей завжди зайняті, бо мають замовлення на відеозйомку і тому не кожному щастить їх отримати в якості виконавців. Тому білокуракинцям часто доводиться шукати операторів та фотографів вже поза межами Білокуракинського району, зокрема, із Старобільська. Там конкуренція більш висока, бо таких людей, що цим займаються, там більше. Хоча якість їхньої роботи може бути навіть гіршою, ніж у наших місцевих операторів чи фотографів.
Але приведу один загальний приклад без прізвищ.
В одній із шкіл Білокуракинського району замовили відеозйомку та фото на Перший дзвоник (1 вересня). Але гроші відразу не заплатили, посилаючись на те, що оплата буде після роботи. Виконавець зробив відео, зробив фото згідно кількості учнів в класі, яких він спеціально знімав на замовлення. Та потім виявилось, що батьки не всіх учнів погоджуються здавати гроші за відео та фото, що було зроблено. В результаті, оператор і фотограф (в одній особі) не отримав не тільки прибутку, а взагалі - залишився в збитках, бо витратив власні матеріали (DVD-диски, фото-папір, фарбу), а також їздив за власний кошт на автомобілі в село за кільканадцять кілометрів (вартість бензину).
Вже наприкінці навчального року ситуація знову повторилась, коли батьки випускників тієї ж сільської школи просто благали цього ж самого оператора приїхати до них і відзняти на відео та фото Випускний вечір. І знову деякі учні відмовились оплачувати замовлення, посилаючись на те, що послуги оператора занадто дорогі і у них немає грошей. Після чого цей оператор поклявся більше ні за які обіцяні гроші не приїздити до цього села та нічого не знімати в їхній школі - ніяких класів, ніяких святкових заходів. Бо кожного разу він опинявся ні з чим, а лише витрачав свій час, нерви та кошти.
Информация к новости
 • Просмотров: 68
 • Автор: bkportal
 • Дата: 14-08-2017, 16:26
14-08-2017, 16:26

ПРО БЛАГОУСТРІЙ, ЗОНИ ВІДПОЧИНКУ ТА НЕДОУКІВ ПРИ ВЛАДІ В БІЛОКУРАКИНЕ

Категория: Публікації / Статті

Кажуть, що зараз на Азові (в Бердянську та сусідніх територіях) ходить якась інфекція, скоріше за все кишкова паличка. Багато людей, хто приїхав відпочивати, захворіли і замість відпочинку проводять свій час в місцевих лікарнях, де вже не вистачає місць, щоб прийняти всіх хворих. Хтось, звичайно, в лікарню не звертається та лікується самостійно. Симптоми хвороби - підвищена температура тіла, лихоманка, пронос, блювота... У дорослих це проходить за 2-3 дні, але у дітей такий стан може тривати набагато довше. Тому про відпочинок на морі годі й думати...
Багато хто з білокуракинців поїхали відпочивати саме на Азовське море і тому дехто вже знайомий з цією ситуацією. Але дехто ще тільки збирається туди їхати. Благо, автобуси постійно їздять в цьому напрямку.
Тому, як альтернатива такому сумнівному відпочинку - це, все ж таки, відпочинок на своїх місцевих водоймищах, ставках та річках. На жаль, в місцевої білокуракинської влади не вистачило розуму (чи бажання) зробити в селищі нормальні зони відпочинку – ні на річці Білій в центрі Білокуракине, ні на водосховищі «Наливне» на околиці селища, ні на якихось ставках району, більшість яких є «прихватизовані» місцевими олігархами та злодюжками в законі.
Пляж на річці Білій в цьому році зробили таким, що там вже особливо не відпочинеш. Хоч і завезли туди кілька лафетів піску, саму ж річку так і не почистили – береги та дно майже повністю заросли бур’янами та водоростями, особливо берег з боку вулиці Підгірної. Навпаки, бульдозерами згорнули пісок в річку, по суті просто присипавши бур’яни, які через деякий час знову проросли і майже повністю вкрили дно та узбережжя. Саме ж дно річки біля пляжу піднялось і тепер там взагалі не можна нормально плавати, тому що глибина сягає дорослій людині ледь-ледь по груди, при цьому по пузі, якщо намагатися все ж таки пливти, будуть лоскотати водорості, якими щедро вкрите все дно річки. Тому на пляжі р. Білої іноді якщо і відпочивають, то лише діти молодшого шкільного віку, що плескаються в радіусі 10-12 метрів від дерев’яного місточка, з якого вони і плигають у воду. Дорослим при цьому залишається лише за ними спостерігати та пектися на пекучому сонці, але аж ніяк не купатись (хіба що тільки підмиватись).
Информация к новости
 • Просмотров: 63
 • Автор: bkportal
 • Дата: 13-08-2017, 14:00
13-08-2017, 14:00

ПРАВИЛЬНЕ РІШЕННЯ АБО "НАХ#Я ВОНО ВАМ ТРЕБА"?

Категория: Публікації / Статті

Нещодавно зустрів працівника районного військкомату, який кілька днів тому приносив мені повістку і пропонував пройти медичний огляд. Пам'ятаю, що тоді він мені навіть почав погрожувати тим, що до мене прийде дільничий інспектор поліції і мене силоміць приведуть до військкомату, та ще й штраф випишуть, якщо я раптом не з'явлюсь по повістці. Але на цей раз солдат районного військкомату просто запитав:
- Ну що, ви проходили медогляд?
- Та ще ні, - кажу. - Оце думаю, може й не треба? Я ж все одно раніше був визнаний непридатним до служби. Нащо знову бігати по тій лікарні, тим більше деяких лікарів там все одно немає?
- Та ми знаємо, що ви непридатні до служби... Просто у нас такий наказ - всім повістки носити! - каже солдат.
- Тоді я, мабуть, і не буду проходити ту комісію, - кажу.
- Та й правильно зробите!... - відповідає він. - Нах#я воно вам треба!?
Він посміхнувся і пішов далі. Я зрозумів, що дійсно "нах#я воно мені треба?" і прийняв правильне рішення...)

Глас Народу
Информация к новости
 • Просмотров: 73
 • Автор: bkportal
 • Дата: 12-08-2017, 19:00
12-08-2017, 19:00

ДОРОГА, КРОВ, СЛЬОЗИ ТА СМЕРТЬ В ЦЕНТРІ БІЛОКУРАКИНЕ

Категория: Публікації / Статті

Собаку збили автомобілем на вулиці в Білокуракине, фото
В суботу по вулиці Центральній неподалік пекарні близько 18.00 години якась автівка збила невеличку собачку-дворнягу світло-рудого кольору. Собачка відразу не загинула, а лише отримала травми. Скоріше за все їй було зламано або шию, або хребет. Вона лежала на асфальті, закинувши назад голову і жалібно скавчала, важко і швидко дихаючи. Було видно, що вона мучиться від болю і фактично вмирає. Також у неї були роздроблені щелепи і розбитий ніс. На дорозі навколо неї утворилась ціла калюжа крові, яка повільно стікала з різних частин її тіла...
Собачка лежала на узбіччі дороги і, важко дихаючи та видаючи гортанні звуки, лиш дивилась своїми повними сліз очима в слід автівкам, що продовжували швидко мчати повз неї і повільно вмирала...
Водій автівки, що її збила, навіть не спромігся зупинитись та прибрати з дороги напівдиханне тіло ні в чому не винної тварини, яка лише опинилась на дорозі в непотрібний час... Кров, сльози та смерть в самому центрі Білокуракине стали звичним явищем, на яке вже ніхто не звертає уваги...

Глас Народу
Информация к новости
 • Просмотров: 62
 • Автор: bkportal
 • Дата: 11-08-2017, 00:32
11-08-2017, 00:32

РОЗМОВИ ПО ДУШАМ В НІЧ ПОВНОГО МІСЯЦЯ

Категория: Публікації / Статті

Ніч повного Місяця на цвинтарі
Є в мене одна звичка - кожного повного Місяця (повнолуння) після того, як Місяць підніметься над небосхилом, виходити на якийсь цвинтар погуляти і подихати свіжим повітрям. Навколо - чудові краєвиди, які заспокоюють, тиша, лише де-не-де співають цвіркуни, легкий вітерець обдає прохолодою, Місяць яскраво світить на небі, залишаючи чудернацькі і химерні тіні довкола. І що найбільше радує і надихає - це можливість поговорити з тими, хто поруч, по душам. Вони - найкращі і найвдячніші слухачі, які можуть все вислухати, з усім погодитись і навіть нічого не скажуть проти, не будуть сперечатись і щось доводити мені своє. Мерці в могилах - найліпші співрозмовники. Лише вони сприймають живих такими, якими вони є насправді, з ними не треба придурюватись, брехати їм, одягати маску лицемірства та бути кимось іншим, ніж є насправді... Саме вони є справжніми - тими, хто поруч, хто не кине, не обдурить, не зрадить, не дасть пустих обіцянок... Саме з ними - затишно, зручно і спокійно...
І тому майже кожного повного Місяця мене тягне вийти посеред ночі на цвинтар, заспокоїти свою душу і поспілкуватися з іншими душами - справжніми і відвертими, з тими, кому від мене нічого не треба, так само, як і мені від них... І це заспокоює, навіть дає якоїсь наснаги і впевненості в завтрашньому дні. І повний Місяць на небі - єдиний живий свідок моїх прогулянок та розмов з іншим світом та іншими душами - лише мовчки продовжує спостерігати за мною та освітлює мій звивистий та тернистий шлях...

Глас Народу
Информация к новости
 • Просмотров: 211
 • Автор: bkportal
 • Дата: 3-08-2017, 00:36
3-08-2017, 00:36

ПРО ПОВІСТКИ, КОНТРАКТНУ СЛУЖБУ, БРЕХНЮ, ПРИСТОСУВАНЦІВ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Категория: Публікації / Статті

Кажуть, що жителям Білокуракине знову почали носити повістки у військкомат. Дійсно, 19.07.2017 р. вийшов наказ військового комісара Білокуракинсько-Троїцького об'єднаного районного військового комісаріату Е.В.Кострицького (було опубліковано в газеті Життя Білокуракинщини" №59-60 від 29 липня 2017 р.) "Про призов на строкову військову службу до Національної гвардії України громадян 1997 року народження і старшого віку, які втратили право на відстрочку від призову, у серпні 2017 року". Згідно наказу призову підлягають особи, яким на момент відправлення виповнилося 20 років та старші особи, які не досягли 27 років і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Але, як не дивно, крім осіб призовного віку (20-27 років) повістки про явку до військкомату носять також і чоловікам старшого віку, але не для призову, а для "уточнення даних" та якогось "медогляду".
Як відомо, на даний момент ніякої мобілізації в Україні не оголошено і на службу до Збройних Сил України не мають права нікого мобілізовувати. Але в українській Армії до цих пір є великий дефіцит військових - контрактників, особливо тих, хто дійсно може знаходитись в зоні бойових дій та захищати кордони держави.
Тому в районному військкоматі вживають заходи щодо залучення на контрактну службу нових бажаючих. Та служити в армію, особливо під час війни, ніхто особливо не рветься, навіть за ті 7 тис. грн. на місяць, що обіцяють солдатам-контрактникам. Причому залучають до військової служби за контрактом тим самим методом, що і завжди - брехнею та пустими обіцянками чималенької зарплати, пільгами та привілеями з соціального захисту, навіть після закінчення самої військової служби. А тим, у кого є вища освіта, обіцяють навіть дати офіцерське звання після відповідного додаткового навчання.
Але в більшості випадків ці обіцянки залишаються лише обіцянками. Бо, як відомо, командирів у нас хоч греблю гати, а от по-справжньому воювати, як виявляється, особливо і нікому. В солдати набирають навіть тих, хто часто-густо навіть має проблеми зі здоров’ям або (найчастіше) проблеми із алкогольною залежністю. Але методом обіцянок, а іноді і простого залякування таких людей залучають до лав Збройних Сил України. І дехто дійсно погоджується та укладає контракт на службу в ЗСУ, часто не усвідомлюючи наслідки своїх дій. Дехто ведеться на зарплату в 7-8 тис. грн. на місяць, бо в звичайному житті не може знайти роботи, де платили хоча б половину від цієї суми. А жити ж на щось треба…
Информация к новости
 • Просмотров: 339
 • Автор: bkportal
 • Дата: 29-07-2017, 13:20
29-07-2017, 13:20

ХТО ЇЗДИТЬ НА КУРОРТИ ТРИЧІ ЗА СЕЗОН ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТУ, А ХТО КОВТАЄ ПИЛЮКУ НА ВУЛИЦЯХ В БІЛОКУРАКИНЕ

Категория: Публікації / Статті

Кажуть, що навпроти Білокуракинського елеватора планують провести благоустрій та підремонтувати дорогу, яка саме біля елеватора знаходиться в жахливому стані і створює чималі незручності як для транспорту, так і для пішоходів. Вже в п'ятницю 28 липня навпроти елеватору (а також неподалік кафе "Надія") на узбіччі дороги було висипано два кузова червоної глини. Важко сказати, з якою метою, бо якраз глини та пилюки там вистачає, але мабуть на цій глини збираються асфальт класти. Звісно, глина краще за щебінь!!! Особливо, коли підсохне і буде міцніше за будь-який асфальт, що вкладає райавтодор чи комунальні служби селища. Головне, щоб дощу не було! Бо тоді доведеться плавати по тій глині.
Але тим не менше, початок покладено! В кафе "Надію", яке, до речі, належить досить відомій особі в Білокуракине, частенько навідуються як працівники елеватора, так і всі, хто привозить в елеватор свій урожай. Було б логічно, якби власник кафе навів би порядок біля свого закладу - поклав би асфальт чи плитку, або побудував би за погодженням з місцевою владою зупинку для автотранспорту і т.ін.
А поки що дорога навпроти елеватору знаходиться в жалюгідному стані, по ній досить важко проїхати, особливо в сезон збирання врожаю, коли там скопичується велика кількість вантажного транспорту.
Информация к новости
 • Просмотров: 225
 • Автор: bkportal
 • Дата: 29-07-2017, 00:31
29-07-2017, 00:31

МІСЦЕВІ ДЕПУТАТИ ПРИЙМАЮТЬ РІШЕННЯ або ХТО БУДЕ ВІДПОВІДАТИ ЗА НАСЛІДКИ?

Категория: Публікації / Статті

Кажуть, що нещодавно депутати Білокуракинської громади прийняли рішення про те, щоб селище Білокуракине стало містом районного значення, а білокуракинці стали міськими жителями. Що це дає громаді і що дає жителям?
А все просто. В результаті працівники бюджетних організацій та установ (медицини, освіти, культури) залишаться без пільг (наприклад, при оплаті комунальних платежів). Що, відповідно, дещо зекономить кошти із бюджету громади. Хоча, кажуть, при цьому зарплата бюджетників також має зрости, бо, як відомо, зарплата в містах тим самим бюджетникам все ж таки трохи вища, аніж в сільській місцевості. Хоча і це не факт! Бо, як відомо, у нас замість підвищення зарплати роблять інакше - або взагалі скорочують штат працівників, або саджають їх на меншу ставку (75%, 50% і т.д.). В результаті зарплата замість збільшення в реальності лише зменшується. Бо хитро-мудрі місцеві князки, які вже "набили" собі руку на керуванні та розподілі грошей у власних інтересах за рахунок збільшення повноважень, наданих місцевій владі, керують та дерибанять кошти на власний розсуд. І вони аж ніяк не зацікавлені в підвищенні зарплати комусь іншому, крім себе... І це гірка правда життя...
До речі, якщо раніше місцеві Вибори планувалось провести вже восени нинішнього 2017 року, то зараз говорять, що цих Виборів не буде. Вони будуть набагато пізніше. А знаєте, чому? Все просто! Ті, хто зараз вже обраний сільським старостою чи головою громади (а громад у нас в районі декілька), отримують чималу зарплату (кажуть, від 10 тис. грн. в місяць і більше) і плюс отримали набагато більші повноваження щодо розподілу коштів громади чи сільрад. А це не такі вже й малі гроші, як було раніше. Тому місцеві вибори (переобрання голів громад та сільских старост) в першу чергу невигідні саме нинішнім керівникам. Бо ще не всі кошти розтягли і не все вкрали... А ще ж треба навчитись замітати сліди своєї "діяльності", щоб в майбутньому не потрапити під суд... Бо влада - поняття відносне. Сьогодні ти при владі, а завтра - ти ніхто... А відповідати рано чи пізно все одно доведеться, і за рішення, і за добрі справи, і за лихі...
Информация к новости
 • Просмотров: 252
 • Автор: bkportal
 • Дата: 28-07-2017, 21:00
28-07-2017, 21:00

ЖАХ І СОРОМ РАЙОННОЇ ГАЗЕТИ «ЖИТТЯ БІЛОКУРАКИНЩИНИ» або ЗВЕРНЕННЯ до працівників редакції дописувача Глас Народу

Категория: Публікації / Статті

Шановні редактори, т.в.о. редактора та кореспонденти газети «Життя Білокуракинщини»!
Велике прохання до вас усіх! Якщо ви пишете статті в газету – то набирайте їх спочатку в текстовому редакторі Word з послідуючою перевіркою правопису (меню «Рецензування» - вкладка «Правопис»). І виправляйте всі помилки в тексті. А лише потім копіюйте та вставляйте в програму, в якій ви робите верстку газети (Adobe InDesign). Це ж так просто!!! Бо іноді помилок в тексті окремих статей більше, ніж в зошитах найгірших учнів, які не знають навіть елементарних правил граматики. Помилки зустрічаються навіть у назвах статей та публікацій. Вчителі-філологи, які іноді читають місцеву газету, хапаються за голову! Бо такої кількості помилок в газеті вони ще не бачили!
Крім того, шановні працівники редакції, подивіться в Інтернеті на сайті YouTube відео-уроки по дизайну та верстці друкованих видань, зокрема, газет. Бо уміння набирати текст на комп’ютері чи копіювати і вставляти фотографії де завгодно (де придумалось) – це не є ознакою уміння робити дизайн і верстку газети. Бо іноді кількість фотографій в статті за площею перевищує об’єм тексту самої статті. За звичай такий дизайн з такою величезною кількістю фотографій робиться в кольорових глянцевих журналах або в «жовтій» пресі. Але ж районна газета – це зовсім інший формат. Хоча до рівня «жовтої» преси також ще треба дорости… Крім того, якість фото в газеті далеке від ідеального, тим більше, що друк теж не найкращий. Іноді на фотографіях в газеті важко навіть розрізнити обличчя людей, тому не варто їх і друкувати.
На жаль, в редакції районної газети «Життя Білокуракинщини» немає професійних журналістів, а дехто взагалі немає філологічної освіти, тому зрозуміла така кількість допущених помилок в текстах. Але ж якщо ви прийшли працювати в редакцію газети (за милістю деяких осіб), яка є єдиним друкованим виданням в Білокуракинському районі і має досить важливе значення для висвітлення подій, що відбуваються в усьому районі, то займіться хоча б самонавчанням та вдосконаленням своїх навичок та умінь, пройдіть відповідні курси підвищення кваліфікації (якщо є що підвищувати), вивчить хоча б основи журналістики та публіцистики. Бо статті у вигляді протоколів з місця подій малоцікаві і не несуть жодного смислового навантаження. Газета – це не репортаж телеканалу ЛОТ! Друковане видання – це більш важливий ресурс, який не просто має фіксувати якусь подію, але і повинен надавати читачам інформацію в більш розгорнутому вигляді, із різних кутів та з різними точками зору.
Информация к новости
 • Просмотров: 313
 • Автор: bkportal
 • Дата: 26-07-2017, 18:54
26-07-2017, 18:54

ЯК "ОЩАДБАНК" КРАДЕ ГРОШІ ТА ДУРИТЬ ЛЮДЕЙ!

Категория: Публікації / Статті

В котрий раз помічаю, що при знятті грошей з банкомату в Білокуракинському "Ощадбанку" зникають гроші з карткового рахунку. Причому зникають вони ймовірніше за все під час введення пін-коду, бо суми знімаються також і при звичайній перевірці рахунку, коли також необхідно вводити пін-код. Суми знімаються різні - в залежності від коштів, які лежать на вашому рахунку і від суми, яка знміається. Зазвичай це від 10 до 100 грн. при кожному введенні пін-коду. І це не рахуючи офіційних 1% комісії, які банк також знімає при користуванні платіжною карткою. Але якщо про цей 1% комісії повідомляється на моніторі банкомату, то інша сума (від 10 до 100 грн) знімається без будь-яких попереджень.
Приведу приклад.
Мені було зараховано на рахунок 5500 грн. - про що прийшла смс-ка на мобільний телефон. На рахунку до цього вже було 30 грн. По логіці має бути 5530 грн. (5500 + 30). Я спочатку перевіряю рахунок, заводячи пін-код і бачу суму в 5430 грн. Тобто, вже зняло 100 грн. (!!!) Потім знімаю 500 грн. + 5 грн. комісії (1% від знятої суми). Про цю операцію також приходить смс-ка на мобільний телефон. По логіці на рахунку має залишитись (навіть якщо вірити банкомату) 5430 - 505 = 4925 грн. Але я отримую роздрукований чек, де вказано, що на рахунку залишилось лише 4895 грн., тобто ще на 30 грн. меньше. В результаті за двократне введення пін-коду з рахунку невідомо куди зникло 130 грн., про які ніде не вказано ні в чеку, ні в повідомленнях банкомату.
Як видно, таке раптове "списання" грошей з рахунку в Білокуракинському відділенні "Ощадбанку" стало вже закономірністю. Мало того, що банк фактично забирає частину ваших грошей у вигляді відсотків, так ще й "втихаря" частина ваших грошей кудись зникає.
Назад Вперед
^