БІЛОКУРАКИНСЬКИЙ ПОРТАЛ

Інформаційно-розважальний сайт
селища Білокуракине Луганської області


Білокуракинський анекдот

Газета "Життя Білокуракинщини" (формат PDF)

24.03.2018 - Газета "Життя Білокуракинщини" №23-24    31.03.2018 - Газета "Життя Білокуракинщини" №25-26
07.04.2018 - Газета "Життя Білокуракинщини" №27-28    14.04.2018 - Газета "Життя Білокуракинщини" №29-30


Перейти на повний архів газети "Життя Білокуракинщини" >>


Інформація до новини
  • Переглядів: 839
  • Автор: BertieBuckley
  • Дата: 15-06-2017, 18:00
15-06-2017, 18:00

МОЯ УКРАЇНА. ЛЮБОВ І БІЛЬ

Категорія: Головна / Новини Білокуракинщини

Книга збірник віршів Моя Україна. Алла Леонова
15 червня в Білокуракинській районній бібліотеці відбулась презентація книги збірки віршів "Моя Україна" білокуракинської поетеси Алли Леонової. ЇЇ прийшли привітати із виходом нової книги колеги літератори - члени літературного об'єднання "Колосок", а також прихильники її таланту. Відвідав цей захід і Микола Гапочка - друг сім'ї Леонових, який побажав їй творчих успіхів та натхнення.
Видати книгу Аллі Іванівні допомогли її сини - Олексій та Дмитро. Майже весь наклад поетичного збірника відразу був роздарований всім присутнім на заході. Кілька примірників своєї книги Алла Іванівна подарувала і районній бібліотеці, де всі бажаючи зможуть отримати її і почитати.
На презентації книги Алли Леонової колеги-літератори висловлювали свої відгуки, ділились враженнями від прочитаного та говорили побажання поетесі.
Нижче пропонуємо вашій увазі рецензію-відгук на книгу Алли Леонової "Моя Україна" заслуженого журналіста України, історика-краєзнавця та поета Миколи Коваля.

_________________________
"Моя Україна" - чергова поетична збірка талановитої поетеси із Луганщини Алли Леонової.
Ця книга стане помітним, неординарним і знаковим явищем в літературній царині нашого краю. У ній віддзеркалюється багатогранний світ майстрині красного письменства.
В збірці відображена поліфонія яскравого поетичного багатоголосся і широкої жанрової палітри, що пронизана великою любов’ю до гордої, волелюбної, нескореної України.
У поетичному доробку А.Леонової багато хвилюючих, щирих і проникливих до сліз художньо-епічних образків життя. Вони багатогранні, виважені, колоритні. Основою багатьох поетичних творів є глибоке розуміння сутності життя, яке базується на Честі, Правді, Совісті людини, яку закружляла в бурхливій віхолі Революція Гідності і підняла до Майданівських висот героїзму і самопожертви.
Автор чітко окреслила головні критерії своєї громадянської позиції у віршах «Ліні Костенко», «Молитва за Україну», «Лист Василю Стусу в потойбіччя», «Роковини Небесної Сотні», «Я - українка».
Особливо хвилюючим і витонченим на поетичні образи, яскраві порівняння і метафори є цикл віршів «Торкнутись душі». У всій поетичній палітрі цього циклу відчувається щирість душі автора, її прагнення творити добро, сприймати чужий біль, бути милосердною, як її вчила колись рідна матуся. Саме їй і присвячено чимало віршів, у яких ніжно світиться материнська любов, жертовність, переживання і біль за дітей і онуків.
Досить колоритно поетесі вдалось розкрити глибинні основи людського буття і характерів у віршах «Мій тато», «Слово про свекруху», «Мої сини», «Меншенькому», «Молитва за сина», «Останнє фото», «Біля могили». Жінка-поет пережила велику сімейну втрату. Її охопили відчай і розпач, але вона знайшла в собі сили жити, творити, любити. Дуже зворушливими і оптимістичними у цьому плані є вірші «Хай дощ іде...», «Бути жінкою», «Ціна життя».
У поетичній збірці чимало образків пейзажної лірики. Вона є чи не найкращим козирем таланту Алли Леонової. Про будь яку пору року вона пише з великою любов'ю, шукаючи неповторні поетично-художні «фішки», що слугують яскравому розкриттю явищ природи, земної краси.
Тема «Осінь і Жінка» досить яскраво опоетизована, бо ця тематика авторові дуже болюча і дорога. Тож і пробирає до денця душі поетичний образ жінки-поета.
Знову день короткий, знову довгі ночі,
Осінь не сміється - в неї плачуть очі.
Алла Леонова творча, непосидюча людина. Вона постійно у вирі життя, має багато друзів, співпрацює з літераторами, бере активну участь у презентаціях нових книг, творчих конкурсах. Її поетичне слово вагоме, виважене. А тому у збірці багато літературних посвят поетам-землякам.
Та чи не найбільший біль проймає поетесу, коли вона торкається одвічних проблем жіночого щастя. Ця тема простежується у багатьох віршах і всі вони написані щиро, правдиво, майстерно.
Алла Леонова прагне в яскравих і витончених поетичних фарбах змалювати образ жінки в двох протилежностях. Це одвічне філософське питання її дуже хвилює. Бо жінка — це не тільки краса, цнотливість, шарм, кохання, щасливе материнство, любов, милосердя, але й страшний гріх, непередбачуваність, отрута, підступність.
Поетична палітра Алли Леонової досить багата і самобутня. Вона творить, сумнівається, самокритично оцінює свої поетичні здобутки. Їй найбільше вдається написання ліричних творів. І це закономірно, бо вона - Жінка! З окриленою, світлою і чистою душею, яка випромінює оптимізм, бадьорість, снагу до життя і творчості.
А.І.Леонова постійно замислюється над сутністю людського буття. І ці думки, надії і сподівання, тривоги і розчарування вона переносить із серця на папір, де рядки, мов вояки, шикуються у лави, що боронять Правду, Волю, Честь і Україну.
Сподіваюсь, що ця чергова поетична ластівка принесе у серця читачів весну любові, краси, надію на мир, щастя, добро і процвітання України, яку так натхненно прославляє і любить Алла Леонова.

Микола Коваль, лауреат обласної літературної премії ім. В.Даля, заслужений журналіст України, поет
На презентації книги віршів Моя Україна поетеси Алли Леонової, Білокуракине, 15.06.2017 року

На презентації книги віршів "Моя Україна" поетеси Алли Леонової в дитячій бібліотеці, Білокуракине, 15.06.2017 року
Шановний відвідувач, Ви зашли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 3 дней со дня публикации.
^